24 lata, 558 opisów statków kosmicznych

Transportowiec YZ-900 (YZ-900 Transport)

Transportowiec YZ-900. Autor i źródło obrazka: Jeff Carlisle, SW Gamer 4, WotC
Transportowiec YZ-900
(Jeff Carlisle, SW Gamer 4, WotC)
link bezpośredni dodaj do porównywarki

YZ-900 to kontynuator udanego projektu YZ-775, podobnie jak on stworzony jako jednostka paramilitarna: coś pośredniego między średnim frachtowcem (z dolnej strefy stanów średnich) a kanonierką czy eskortowcem. Parametry osłon oraz uzbrojenia zostały wyliczone tak, aby statek dało się sprzedać na wolnym rynku zgodnie z przepisami Imperium (no, może lekko je naginając), a równocześnie by statek był skuteczny w boju i dał się łatwo przerobić na jeszcze skuteczniejszy.

Frachtowiec dysponuje aż czterema wieżyczkami z działkami laserowymi: górną, dolną i po jednej na każdej z burt. Ponadto wyposażono go w wyrzutnie rakiet - zarówno na dziobie, jak i na rufie - które mogą być wykorzystane do "agresywnej samoobrony", formalnie oczywiście jedynie przeciwko większym jednostkom pirackim. YZ-900 jest dość duży jak na lekki frachtowiec, dysponuje świetnym pancerzem i osłonami i może przewieźć 500 ton ładunku, co czyni z niego jednostkę niebywale skuteczną w handlu zarówno na uczęszczanych szlakach, jak i na niebezpiecznych obrzeżach Galaktyki. Parametry te oczywiście windują również cenę, ale przy zaostrzających się ciągle przepisach dotyczących uzbrojenia na statkach cywilnych okazja taka, jak on może się już więcej nie powtórzyć.

Komentarz artystyczny Snivviański artysta; Pablo Hidalgo

Na ilustracji widzimy YX-900 w lekko zmodyfikowanym wariancie - z wieżyczkami obróconymi tak, aby strzelały wyłącznie do przodu. Oryginał najprawdopodobniej nie posiada tych bocznych "chłodnic" z wlotami powietrza, a moduły działek ma osadzone prostopadle do osi podłużnej, jak YZ-775.

pełna nazwa: YZ-900 Transport producent: Corellian Engineering Corporation
polska nazwa: Transportowiec typu YZ-775 w slangu: -
prędkość: ? wytrzymałość: 240
w atmosferze: ? km/h osłony: 150
hipernapęd: ? zwrotność: ?
uzbrojenie:
  • 2 ciężkie podwójne działka laserowe (wieżyczki) o mocy 150
  • 2 podwójne działka laserowe (wieżyczki boczne) o mocy 150
  • 2 wyrzutnie rakiet o mocy ?
długość: 54.5 m
rozpiętość:
załoga: [4]
pasażerowie: 14
ładowność: 500 t
cena (nowy): ? kr
używany: 300 000 kr
w użyciu od / do: wczesne Imperium
Źródła:
  • Gamer 4: Ships of the Smuggler's Alliance
^ wróć do góry
Reklama: Elitarna Grupa Dyskusyjna budka-z-piwem-pl

<<  wróć na główną ^ wróć do góry