24 lata, 558 opisów statków kosmicznych

Rihkxyrk

Rihkxyrk. Autor i źródło obrazka: Galaxies, Lucasarts
Rihkxyrk
(Galaxies, Lucasarts)
link bezpośredni dodaj do porównywarki

Rihkxyrk (trudna nazwa) to jeden z najcięższych myśliwców kosmicznych dostępnych w okresie galaktycznej wojny domowej - zarówno pod względem masy pancerza, siły przenoszonego uzbrojenia, jak i obciążenia dla zainteresowanego nim nabywcy. Ta zbudowana przez TransGalMeg maszyna jest powolna i bardzo trudna w pilotażu, ale potrafi naprawdę wiele wytrzymać, a jej podstawowe uzbrojenie stanowią ciężkie lasery o mocy nie spotykanej zazwyczaj w myśliwcach czy bombowcach.

Maszyna ta jest odporniejsza nawet od tak słynnych z wytrzymałości myśliwców jak X-wing czy Y-wing i wielokrotnie zdarzało się, że wychodziła cało po przyjęciu na pancerz (i osłony) salwy rakiet czy ciężkich laserów. Dzięki temu może być bardzo skuteczna w atakach na cele specjalnie chronione przed atakami myśliwców, na przykład przez fregaty typu Lancer czy koreliańskie DP20 - o ile eskortowiec nie będzie miał większych problemów z wstrzelaniem się w napastnika, o tyle wiązki z jego broni mogą nie zdążyć wyrządzić Rixkxyrkowi żadnej poważnej krzywdy.

Myśliwce Rihkxyrk używane były chętnie przez pilotów Czarnego Słońca - w walce ze słabszymi przeciwnikami zapewniały im one dużą siłę ognia pozwalającą na szybkie i efektowne zniszczenie wrogów, a w starciu z maszynami pilotowanymi przez zawodowców z wojska ich pancerz dawał szanse przeżycia nieco większe, niż w przypadku jakiejkolwiek innej jednostki.

pełna nazwa: Rihkxyrk Assault Starfighter producent: TransGalMeg
polska nazwa: Myśliwiec szturmowy typu Rihkxyrk w slangu: -
prędkość: 6 wytrzymałość: 150
w atmosferze: 750 km/h osłony: 50
hipernapęd: - zwrotność: 21
uzbrojenie:
  • 2 potrójne udoskonalone ciężkie działka laserowe o mocy 210
  • 2 wyrzutnie średnich rakiet o mocy 270
długość: ? m
rozpiętość:
załoga: 1
pasażerowie: -
ładowność: 0.08 t
cena (nowy): 240 000 kr
używany: 150 000 kr
w użyciu od / do: galaktyczna wojna domowa
Źródła:
  • Galaxies
  • Rebellion Era Campaign Guide
^ wróć do góry
Reklama: Torpeda protonowa Arakyd najlepszym prezentem na Gwiazdkę!

<<  wróć na główną ^ wróć do góry