24 lata, 558 opisów statków kosmicznych

Myśliwiec Sithów (Sith Interceptor)

Myśliwiec Sithów. Autor i źródło obrazka: Gra KotOR - LucasArts
Myśliwiec Sithów
(Gra KotOR - LucasArts)
link bezpośredni dodaj do porównywarki

Maszyna ta to podstawowy myśliwiec floty Sithów z okresu tuż po wojnach mandaloriańskich. Przeznaczony jest przede wszystkim do działań przechwytujących oraz do utrzymania przewagi w przestrzeni, zdobył też sławę jako postrach wszelkiej maści "niezależnych przedsiębiorców" pragnących robić interesy pod nosem Sithów, oraz jako zguba republikańskich jednostek handlowych.

Maszyna jest jednoosobowa, szybka, zwrotna i niezbyt solidnie opancerzona. Charakterystyczne skrzydła dodają jej nieco zwrotności w atmosferze, a podczas postoju w bazie mogą być składane do wewnątrz tak, że cały statek zajmuje mniej więcej tyle powierzchni, ile jego dwa przednie płaty.

Lekka konstrukcja tego myśliwca nie pozwala mu z reguły na angażowanie się w walkę z okrętami dysponującymi większą ilością artylerii przeciwlotniczej, chociaż oczywiście i ten problem okazuje się bezprzedmiotowy w momencie, gdy postanawia się zalać przeciwnika samą liczbą atakujących jednostek. W takich sytuacjach myśliwce Sithów skutecznie radzą sobie też z większymi okętami i tylko piloci tych bardziej pechowych spośród atakujących maszyn mogą mieć na ten temat inne zdanie.

Flota Sithów korzystała z tych maszyn przez cały czas trwania wojny domowej Jedi; myśliwce brały udział w blokowaniu planet, atakach na konwoje czy zgrupowania floty Republiki, a także w zwalczaniu republikańskich myśliwców typu Aurek. Dzięki mocom produkcyjnym Gwiezdnej Kuźni ich liczba była praktycznie nieograniczona - a o ile z pojedynczą maszyną tego typu bez większego trudu poradziłby sobie każdy jego przeciwnik, o tyle w wielu bitwach stosunek sił wynosił nawet i 10 do jednego. Chmary tych maszyn walczyły z siłami admirał Dodonny podczas bitwy o Gwiezdną Kuźnię, gdy jednak Bastila przestała wspierać ich pilotów bitewną medytacją, a Kuźnia została zniszczona, większość floty Sithów uległa zniszczeniu i rozproszeniu.

pełna nazwa: Sith Interceptor producent: Gwiezdna Kuźnia
polska nazwa: myśliwiec przechwytujący Sithów w slangu: -
prędkość: 10 wytrzymałość: 50
w atmosferze: 1250 km/h osłony: -
hipernapęd: - zwrotność: ?
uzbrojenie:
  • 2 działka laserowe o mocy 90
długość: 7 m
rozpiętość:
załoga: 1
pasażerowie: -
ładowność: - t
cena (nowy): ? kr
używany: ? kr
w użyciu od / do: wojna domowa Jedi (ok. 3959 BBY) wojna domowa Jedi (ok. 3956 BBY)
Źródła:
  • Knights of the Old Republic Campaign Guide
  • Starships of the Galaxy II
  • Knights of the Old Republic
^ wróć do góry
Reklama: Kneez, Nailz and Fingerz - trzech panów windykatorów

<<  wróć na główną ^ wróć do góry