24 lata, 558 opisów statków kosmicznych

Z-95 HeadHunter XT

Z-95 HeadHunter XT. Autor i źródło obrazka: karta SW CCG - Decipher
Z-95 HeadHunter XT
(karta SW CCG - Decipher)
link bezpośredni dodaj do porównywarki

Z-95XT to wolniejsza, dwumiejscowa wersja myśliwca Z-95 Headhunter, przeznaczona przede wszystkim do trenowania przyszłych rebelianckich pilotów na etapie, gdy ukończyli już szkolenia na symulatorach, ale nie są jeszcze gotowi usiąść samotnie za sterami maszyny bojowej. Oczywiście zazwyczaj nie ma czasu na takie szkolenia, ale też i samych Łowców w wersji XT nie jest aż tak dużo, żeby sprawiało to jakąkolwiek różnicę.

Aby stworzyć wersję szkolno-bojową, kadłub nieśmiertelnego Z-95 przekonstruowano tak, aby zainstalować drugą kabinę pilota - miejsce, gdzie siedzi instruktor i przygląda się postępom czynionym przez jego podopiecznego. W razie czego instruktor może też stamtąd przejąć kontrolę nad całością sterowania i systemów myśliwca. Aby zmniejszyć obciążenie i zrównoważyć dodanie drugiego kokpitu, Łowca Głów XT pozbawiony został wyrzutni rakiet, co dało więcej miejsca wewnątrz kadłuba na tzw. bagaż. Myśliwiec ma też w porównaniu z wersją oryginalną nieco wzmocnione osłony. Ze względu na zwiększony zasięg, maszyn tych używa się czasami jako jednostek kurierskich lub też jako promów do przewożenia niewielkich ładunków lub ważnych osób między okrętami floty, lub też między orbitą a powierzchnią planety.

Ze szkolno-bojowych Headhunterów korzystał nie tylko Sojusz Rebeliantów, ale i Nowa Republika, choć ta ostatnia starała się sukcesywnie wymieniać je na inne myśliwce treningowe, w szczególności na TX-65 X-wing.

pełna nazwa: Incom/Subpro Z-95 Head Hunter Trainer producent: Incom Industries/Subpro Corporation
polska nazwa: Łowca Głów, myśliwiec treningowy w slangu: -
prędkość: 6 wytrzymałość: 120
w atmosferze: 1000 km/h osłony: 50
hipernapęd: - zwrotność: 21
uzbrojenie:
  • 2 potrójne blastery (sprzężone) o mocy 90
długość: 12.2 m
rozpiętość:
załoga: 1
pasażerowie: 1
ładowność: 0.2 t
cena (nowy):
używany: 49 860 kr
w użyciu od / do: galaktyczna wojna domowa Nowa Republika
Źródła:
  • Star Wars Sourcebook
  • Rebel Alliance Sourcebook
^ wróć do góry
Reklama: Twoje Imperium i Twój Wookiend

<<  wróć na główną ^ wróć do góry