24 lata, 558 opisów statków kosmicznych

BT-7 Thunderclap

BT-7 Thunderclap. Autor i źródło obrazka: The Old Republic, Lucasarts
BT-7 Thunderclap
(The Old Republic, Lucasarts)
link bezpośredni dodaj do porównywarki

Thunderclap (grzmot pioruna) to jeden z najbardziej charakterystycznych i największych transportowców szturmowych Republiki podczas wielkiej wojny galaktycznej. Jednostka ta zaprojektowana została przede wszystkim do przewożenia niewielkich oddziałów bojowych na miejsce akcji, a także do wspierania ich ogniem i, w ograniczonym zakresie, spełniania roli kanonierki podczas walk w przestrzeni kosmicznej.

Zgodnie z życzeniami Sił Specjalnych Republiki transportowiec wyposażony został w ciężkie działka laserowe dużej mocy oraz modułowe osłony energetyczne. Na wypadek, gdyby one zawiodły, jednostka posiada również solidny pancerz, a co więcej - została tak skonstruowana, aby sam kształt kadłuba sprzyjał rykoszetom i chronił najważniejsze systemy pokładowe BT-7. Maszyna napędzana jest baterią sześciu silników jonowych i wyposażona w składane do lądowania skrzydła, zapewniające lepszą dystrybucję ognia w locie.

Mimo ściśle bojowego przeznaczenia Thunderclapa, jego wnętrze jest na tyle przestronne, aby zapewnić minimum komfortu nawet podczas długotrwałych samodzielnych misji. Na pokładzie znajduje się oddzielne centrum dowodzenia, sala odpraw z miejscami siedzącymi wystarczającymi dla dwóch drużyn, zbrojownia, pomieszczenie medyczne, a nawet... instalacje rozrywkowe do zabijania czasu podczas długich podróży. Dzięki temu morale oddziałów korzystających z BT-7 z reguły nie cierpi podczas przedłużającej się bezczynności, jaka zwykle poprzedza intensywne akcje bojowe oraz po nich następuje.

pełna nazwa: BT-7 Thunderclap producent: Rendili Hyperworks
polska nazwa: BT-7 Thunderclap w slangu: -
prędkość: ? wytrzymałość: ?
w atmosferze: ? km/h osłony: ?
hipernapęd: ? zwrotność: ?
uzbrojenie:
  • ciężkie działa laserowe o mocy ?
długość: ? m
rozpiętość:
załoga: ?
pasażerowie: ?
ładowność: ? t
cena (nowy): ? kr
używany: ? kr
w użyciu od / do: wielka wojna galaktyczna (po 3681 BBY)
Źródła:
  • Old Republic Holonet
^ wróć do góry
Reklama: Proszek Biała Wampa pierze bez namaczania.

<<  wróć na główną ^ wróć do góry