24 lata, 558 opisów statków kosmicznych

Transportowiec Oubliette (Oubliette Transport)

Transportowiec Oubliette. Autor i źródło obrazka: The Rise of Skywalker Visual Dictionary
Transportowiec Oubliette
(The Rise of Skywalker Visual Dictionary)
link bezpośredni dodaj do porównywarki

Transportowce więzienne typu Oubliette to produkt własny planety Osseriton, znanej głównie z tego, że jest światem zsyłki dla przestępców. Ponieważ przestępców trzeba czasem przywieźć lub odwieźć, konieczny jest do tego bezpieczny środek transportu. A jeżeli jesteśmy administratorami planety traktowanej przez rządy centralne po macoszemu, musimy sobie odpowiedni statek zmontować sami. I oto mamy Oubliette, będącą zgodnie z nazwą przede wszystkim ruchomą celą (związek z artefaktami Sithów służącymi do przetrzymywania pojedynczych osób przez nawet tysiące lat w polu stazy nie jest potwierdzony).

Konstrukcja statku jest dość prosta: główny kadłub z pomieszczeniami dla załogi oraz gości, z tyłu po bokach dwie gondole z systemami napędowymi; z przodu bateria systemów wykrywania, a wszędzie dookoła działka laserowe, mające przeszkodzić w ewentualnych próbach odbicia więźniów. Dwa działka zostały umieszczone w stałych mocowaniach na rufie, stanowiąc nieprzyjemną niespodziankę dla ewentualnego napastnika próbującego wsiąść na ogon temu transportowcowi więziennemu.

Transportowce tego typu nie były zbyt znane, jednak w pewnym momencie pojawiły się na scenie galaktycznej, a ich wielkim debiutem była chwila, kiedy banda rycerzy Ren, po uwolnieniu z Osseona zgodnie ze swoimi rozkazami pewnych więźniów, postanowiła uwolnić również jeden z lokalnych statków więziennych. Ren nazwali swoją Oubliette Night Buzzard (Nocny myszołów) i przerobili ją tak, aby pasowała do ich mrocznych gustów zarówno jeśli chodzi o estetykę, jak i praktykę. Najbardziej charakterystycznym elementem tej przeróbki było amatorskie zwiększenie mocy głównych silników, które spowodowało, że elementy izolacyjne próbując sobie z tym poradzić wydzielały podczas lotu chmury charakterystycznego brudnoczarnego, toksycznego dymu.

pełna nazwa: Oubliette-class dungeon ship producent: Osseriton Assemblages
polska nazwa: Transportowiec więzienny typu Oubliette w slangu: -
prędkość: ? wytrzymałość: ?
w atmosferze: ? km/h osłony: ?
hipernapęd: ? zwrotność: ?
uzbrojenie:
  • 2 ciężkie działka laserowe (wieżyczka) o mocy ?
  • 2 działka laserowe (wieżyczki) o mocy ?
  • 2 działka laserowe (wsteczne) o mocy ?
długość: 35.94 m
rozpiętość: ? m
załoga: 5 (w tym strzelcy: 4)
pasażerowie: ?
ładowność: ? t
cena (nowy): ? kr
używany: ? kr
w użyciu od / do: Przebudzenie Mocy
Źródła:
  • Rise of Skywalker Visual Dictionary, The
  • Skywalker: Odrodzenie
^ wróć do góry
Reklama: Torpeda protonowa Arakyd najlepszym prezentem na Gwiazdkę!

<<  wróć na główną ^ wróć do góry