24 lata, 558 opisów statków kosmicznych

Jacht SoroSuub Luxury 3000 (Luxury 3000 Yacht)

Jacht SoroSuub Luxury 3000. Autor i źródło obrazka: gra 'X-Wing Alliance' - LucasArts
Jacht SoroSuub Luxury 3000
(gra 'X-Wing Alliance' - LucasArts)
link bezpośredni dodaj do porównywarki

Można latać transportowcami... jednak każdy, kto chociaż trochę dba o swój wizerunek, a do tego posiada odrobinkę kredytów, zdecyduje się na luksusowy jacht kosmiczny.

SoroSuub Luxury 3000 to jeden z bardziej znanych przedstawicieli tej klasy. Produkowany dla bogatych biznesmenów, rodzin królewskich i członków rad nadzorczych korporacji, model 3000 wyposażony jest we wszystkie luksusy, do jakich przyzwyczajeni są tacy pasażerowie. Poza basenem, stołem do rozmaitych gier, sześcioma kabinami pasażerskimi godnymi pięciogwiazdkowego hotelu oraz kuchnią zaopatrzoną lepiej niż niejedna planetarna restauracja, jacht SoroSuub posiada pewną specjalną cechę dotyczącą pomostu obserwacyjnego na rufie. O ile sam pomysł zainstalowania takiego pomostu nie jest zbytnio oryginalny i pojawił sie także w kilku konkurencyjnych modelach, o tyle unikalną cechą jachtów serii Luxury 3000 jest fakt, że chętnych do podziwiania przestrzeni kosmicznej od samej przestrzeni oddziela tylko pole magnetyczne, chroniące przed ucieczką atmosfery. Oraz solidna barierka, oczywiście.

Pasażerowie mają więc unikalną możliwość poczuć się, jakby stali na zwykłym balkonie - z tą małą różnicą, że balkon podróżuje w nadprzestrzeni, zapewniając niespotykane nigdzie indziej widoki. Niepotrzebne wydaje się dodawanie, że wykończenie wnętrza statku jest dostosowywane do indywidualnych potrzeb klientów, a przy tworzeniu całego wyposażenia skorzystano wyłącznie z najlepszych i najdroższych materiałów. Niepotrzebne wydaje się też dodawanie, że z powyższych względów jacht tego typu jest bardzo kuszącym łupem dla piratów. Stąd też co bardziej świadomi użytkownicy (jak np. Lando Calrissian, właściciel Ślicznotki) starają się nieco dozbroić swoje jachty, aby nie były zbyt łatwym kąskiem dla amatorów cudzej własności.

Jeśli ktoś natomiast dysponuje zasobniejszym portfelem i szuka czegoś bardziej unikalnego, SoroSuub proponuje mu inny model z tej samej rodziny - jacht Luxury 5000.

pełna nazwa: SoroSuub Luxury 3000 Yacht producent: SoroSuub Corporation
polska nazwa: Jacht kosmiczny Luxury 3000 w slangu: -
prędkość: 5 wytrzymałość: 80
w atmosferze: 850 km/h osłony: 30
hipernapęd: 2 zwrotność: 21
uzbrojenie: długość: 50 m
rozpiętość:
załoga: 1
pasażerowie: 10
ładowność: 100 t
cena (nowy): 250 000 kr
używany: 150 000 kr
w użyciu od / do: galaktyczna wojna domowa
Źródła:
  • Thrawn Trilogy Sourcebook
  • X-Wing Alliance
  • Dark Forces II: Jedi Knight
  • New Essential Guide to Vehicles and Vessels
  • Official Starships and Vehicles Collection 6
^ wróć do góry
Reklama: Elitarna Grupa Dyskusyjna budka-z-piwem-pl

<<  wróć na główną ^ wróć do góry