24 lata, 558 opisów statków kosmicznych

Jacht SoroSuub Luxury 5000 (Luxury 5000 Yacht)

Jacht SoroSuub Luxury 5000. Autor i źródło obrazka: SW Gamer 4, WotC
Jacht SoroSuub Luxury 5000
(SW Gamer 4, WotC)
link bezpośredni dodaj do porównywarki

Mimo wszelkich oferowanych na pokładzie luksusów, jacht Luxury 3000 nie przypadł niektórym do gustu - czy to ze względu na rurowaty kształt kadłuba uniemożliwiający porządne zaaranżowanie wnętrza, czy też z jakiejś innej przyczyny. Dla wszystkich rozczarowanych odbiorców SoroSuub przygotował więc model Luxury 5000 - jednostkę dłuższą o 15 metrów i na ponad 50 metrów szeroką, co zapewniło wystarczającą ilość powierzchni na zmieszczenie na pokładzie dowolnego typu atrakcji i udogodnień, chociażby przyzwoitej wielkości sali balowej.

Ponieważ wielu bogaczy posiada własnych dekoratorów wnętrz, a i ich pomysły co do sposobu urządzenia prywatnego jachtu bywają bardzo zróżnicowane, konstrukcję Luxury 5000 przygotowano w ten sposób, by możliwe było praktycznie całkowite przebudowanie, wręcz wymiana wnętrza. Jacht jest półtorapokładowy - górny poziom przeznaczono na pomieszczenia kontrolne (w tym mostek), techniczne i socjalne dla załogi, aby całe główne piętro było dostępne dla właściciela i jego gości. Silniki główne, w dwóch blokach po trzy jednostki, rozsunięto w kierunku boków kadłuba, zapewniając w ten sposób miejsce na tradycyjny rufowy pokład widokowy, znany zarówno z jachtu serii 3000, jak i z konkurencyjnego Starwinda. Statek posiada centralną reprezentacyjną rampę wejściową z przodu pod kokpitem oraz dwie boczne śluzy wykorzystywane w przypadku dokowania do innego pojazdu lub stacji w przestrzeni kosmicznej, a także dwie rampy od wewnętrznej strony przednich rogów kadłuba, które można wykorzystać na przykład do załadunku towaru. I to jest w zasadzie tyle, jeśli chodzi o niezmienne elementy jego konstrukcji.

Jeśli chodzi o możliwość aranżacji, to najlepiej przyjrzeć się konkretnej jednostce - na przykład należącemu do Talona Karrde Uwanna Buyer (Uwański kupiec, ale również gra słów oznaczająca "chcesz go kupić"). Aby stworzyć jednostkę naprawdę reprezentacyjną, Karrde zadecydował oczywiście o wypruciu całego wnętrza swojego Luxury 5000 i dostosowaniu go od podstaw do własnych potrzeb. W rezultacie stworzono jacht będący miniaturowym hotelem z czterema luksusowymi kabinami dla właściciela i gości, z porządną kuchnią i jadalnią, pokojem do ćwiczeń, sauną oraz SPA. Rufowy pokład widokowy pozostał jak w standardzie, a tuż przed nim umieszczono miniaturowe kasyno z barem i dwoma stołami do sabaka wyposażone w sufitowe iluminatory pozwalające podziwiać blask gwiazd. Jacht mieści również oczywiście porządnie wyposażoną salę konferencyjną, gdzie przemytnik prowadzi kluczowe negocjacje. Całość została zaprojektowana tak, aby zrobić wrażenia nawet na najbardziej zblazowanych przedstawicielach świata biznesu, polityki czy półświatka.

Ponieważ jednak Karrde lubi łączyć przyjemne z pożytecznym (przy czym luksusy zapewniane przez Uwana Buyer zalicza raczej do tej drugiej kategorii), jego osobista jednostka dysponuje również zwiększoną do 150 ton pojemnością ładowni, solidnym pancerzem i osłonami oraz przyzwoitym uzbrojeniem składającym się z dwóch podwójnych ciężkich laserów w bocznych wieżyczkach, strzelającego centralnie do przodu działa jonowego zamiennego z wyrzutnią torped protonowych. Statek wyposażony też został w zaawansowane systemy antykradzieżowe nie tylko utrudniające do niego dostęp, ale też uniemożliwiające jego uruchomienie przez niepowołane osoby.

Kiedy rozmawiamy o luksusowych jachtach kosmicznych, dość istotnym kryterium ich oceny jest wśród ich użytkowników - czy raczej posiadaczy - cena. Tu SoroSuub Luxury 5000 znajduje się w czołówce: sam statek kosztuje okrągły milion kredytów, a można to jeszcze odpowiednio podbić przez odpowiednie doposażenie oraz zamówienie specjalnych wykończeń i akcesoriów. I chociaż nadal nie pozwala to nawet aspirować do grona osób, które zamawiają sobie w stoczniach stworzenie zupełnie unikalnego, pojedynczego egzemplarza jachtu tylko dla siebie, to model 5000 zdecydowanie mieści się w górnej stawce jachtów seryjnych.

pełna nazwa: SoroSuub Luxury 5000 Yacht producent: SoroSuub Corporation
polska nazwa: Jacht kosmiczny Luxury 5000 w slangu: -
prędkość: ? wytrzymałość: 180
w atmosferze: ? km/h osłony: 120
hipernapęd: <1 zwrotność: ?
uzbrojenie: długość: 65 m
rozpiętość:
załoga: 2
pasażerowie: 16
ładowność: <150 t
cena (nowy): 1 000 000 kr
używany: 500 000 kr
w użyciu od / do: galaktyczna wojna domowa galaktyczna wojna domowa
Źródła:
  • Adventure Journal 1: First Contact
  • Gamer 4: Ships of the Smuggler's Alliance
^ wróć do góry
Reklama: Tusken Reader

<<  wróć na główną ^ wróć do góry