24 lata, 558 opisów statków kosmicznych

Myśliwiec Hunter (Hunter Fighter)

Myśliwiec Hunter. Autor i źródło obrazka: Dawn of the Jedi 2, 3 /kolaż/
Myśliwiec Hunter
(Dawn of the Jedi 2, 3 /kolaż/)
link bezpośredni dodaj do porównywarki

Myśliwiec typu Hunter (nie mylić z imperialnym TIE Hunterem) był stworzoną na Tythonie maszyną dostosowaną do działań międzyplanetarnych i toczenia walki w przestrzeni kosmicznej. Częstymi użytkownikami tych jednostek byli Strażnicy Je'daii, którzy często wprowadzali w nich dodatkowe modyfikacje.

Hunter to maszyna dobrze uzbrojona - posiada cztery działka energetyczne, sprzężone parami: dwa umieszczone na końcach skrzydeł, a dwa - w nosie maszyny. Jest to również najszybszy i najzwrotniejszy spośród wszystkich pojazdów kosmicznych produkowanych w układzie Tythona w swojej epoce. Trzy silniki - jeden w kadłubie i po jednym w gondolach pod skrzydłami - zapewniają myśliwcowi wysoką prędkość zarówno w przestrzeni kosmicznej, jak i podczas lotu bezpośrednio nad powierzchniami planet, a ich wloty powietrza budzą szacunek już samym wyglądem. Na uwagę zasługują też długie a płaty skrzydeł, dostarczające odpowiedniej siły nośnej i ułatwiające szybowanie w atmosferze, a także szczątkowy ogon z nieco odchylonymi ku górze statecznikami poziomymi oraz pojedynczym pionowym.

Oczywisty jest brak hipernapędu - w tej epoce technologia podróży nadświetlnych nie była jeszcze znana większości z rozumnych gatunków Galaktyki i nawet wysyłane z Tythona w nadziei dotarcia do zamieszkałych światów gigantyczne statki kolonizacyjne musiały podróżować przez tysiące lat, z pasażerami pozostającymi w stanie hibernacji. Dzięki swojej prędkości Hunter może natomiast pokonywać stosunkowo długie trasy w przestrzeni klasycznej w sensownym czasie, a dzięki temu swobodnie poruszać się między wszystkimi zamieszkałymi światami układu Tythona - od Sunspota aż po Bramę Furii. Maszyna jest również w stanie dorównać prędkością statkom cywilizacji Rakatan - produktom technologii dużo bardziej zaawansowanej i dojrzałej niż to, co byli w stanie stworzyć Je'daii oraz ich "cywilni" potomkowie.

Komentarz artystyczny Snivviański artysta; Pablo Hidalgo

Corsair, Skyhawk, Sea Vixen i cała masa odrzutowców z przełomu lat 50 i 60 w jednym pakiecie? Ta maszyna ma w sobie coś.

Komentarz hermeneutyczny Tajemniczy człowiek w kapturze

Pierwsze komiksy i od razu zamieszanie. W Dawn of the Jedi 0 wprowadzono myśliwiec kosmiczny typu Hunter oraz szybowiec atmosferyczny Pteron, a już w numerze 2 bohater nazywa pierwszego z nich - drugim. Choć może nie do końca - mówi wszak "pteron fighter", a nie "glider", co daje mnóstwo miejsca na retcony.

Komentarz medyczny 2-1B

Ech... Manipulatory opadają. A kto potem będzie musiał to wszystko łatać?

Komentarz hermeneutyczny Tajemniczy człowiek w kapturze

W trzecim numerze Dawn of the Jedi myśliwce znów są Hunterami.

pełna nazwa: Hunter-class Fighter producent: ?
polska nazwa: Myśliwiec typu hunter w slangu: -
prędkość: ? wytrzymałość: ?
w atmosferze: ? km/h osłony: ?
hipernapęd: - zwrotność: ?
uzbrojenie:
  • 4 działka (sprzężone parami) o mocy ?
długość: ? m
rozpiętość:
załoga: 1
pasażerowie: ?
ładowność: ? t
cena (nowy): ? kr
używany:
w użyciu od / do: era przedrepublikańska (przed 25793 BBY)
Źródła:
  • Dawn of the Jedi 0
  • Dawn of the Jedi 2
  • Dawn of the Jedi 3
^ wróć do góry
Reklama: Firma Developerska Romek Wesoly Ltd.

<<  wróć na główną ^ wróć do góry