24 lata, 558 opisów statków kosmicznych

LAF-250

LAF-250. Autor i źródło obrazka: Ben Zweifel, Suns of Fortune, FFG
LAF-250
(Ben Zweifel, Suns of Fortune, FFG)
link bezpośredni dodaj do porównywarki

LAF-250 to zaprojektowany przez Corellian Engineering Corporation lekki myśliwiec kosmiczny, mający wspierać koreliańskie siły obronne w zwalczaniu piratów i innego typu uzbrojonych przestępców, których Korelia wydaje się przyciągać niczym magnes. Korzystały z niego zarówno koreliańskie siły obronne, jak i CorSec.

Jednostka ta to coś pośredniego między myśliwcem przewagi kosmicznej a jednostką patrolową. Charakteryzuje się wysoką zwrotnością, przydatną zarówno w walce kołowej, jak i podczas manewrowania na szlakach zatłoczonych wielkimi, wolno poruszającymi się frachtowcami, promami kursującymi między stacjami orbitalnymi itp. Jej prędkość jest wystarczająca, aby radzić sobie z uzbrojonymi frachtowcami, nawet tymi podrasowanymi, jednak podczas projektowania jakby przeoczono fakt, że rozmaitego autoramentu bandyci coraz częściej dysponują również szybkimi kanonierkami oraz myśliwcami kosmicznymi, od których LAF-250 jest po prostu wolniejszy! Co gorsza, a jak można się tego było spodziewać, ze względu na słabe uzbrojenie myśliwiec ten okazał się również nieprzydatny do zwalczania większych celów. Korweta to dla niego spore wyzwanie, a kiedy pewnego razu za walkę z piracką fregatą - i to starszego typu Nebulon, a nie z jakąś dedykowaną jednostką przeciwlotniczą - wzięło się całe skrzydło LAF'ów, do bazy nie powrócił żaden z nich.

Po tym wydarzeniu, jak również po wielu skargach i interwencjach ze strony koreliańskich pilotów myśliwskich, CEC podjęło prace nad następcą tego myśliwca. Rezultatem był HLAF-500 - dozbrojony, znacznie szybszy i trochę lepiej osłaniany, dzięki czemu można było go nazwać prawdziwym myśliwcem bojowym, a nie tylko policyjno-patrolowym.

pełna nazwa: Light Attack Fighter LAF-250 producent: Corellian Engineering Corporation/Republic Engineering Corporation
polska nazwa: Lekki myśliwiec szturmowy LAF-250 w slangu: -
prędkość: 5 wytrzymałość: 60
w atmosferze: 1000 km/h osłony: 30
hipernapęd: 2 zwrotność: 27
uzbrojenie:
  • 2 lekkie działka laserowe (sprzężone) o mocy 150
długość: 12 m
rozpiętość:
załoga: 1
pasażerowie: -
ładowność: 0.65 t
cena (nowy): 60 000 kr
używany: 35 000 kr
w użyciu od / do: Nowa Republika
Źródła:
  • Cracken's Threat Dossier
  • Suns of Fortune
^ wróć do góry
Reklama: Proszek Biała Wampa pierze bez namaczania.

<<  wróć na główną ^ wróć do góry