24 lata, 558 opisów statków kosmicznych

Neutralizer

Neutralizer. Autor i źródło obrazka: Legacy Era Campaign Guide, WotC
Neutralizer
(Legacy Era Campaign Guide, WotC)
link bezpośredni dodaj do porównywarki

Neutralizer to stworzony na podstawie myśliwca typu Predator bombowiec wielozadaniowy przeznaczony przede przede wszystkim do ataków na umocnione cele naziemne. Powstał on w trakcie wojny sithańsko-imperialnej w odpowiedzi na konkretne zapotrzebowanie na maszynę zdolną wyrządzić w jednym przelocie znaczące szkody siłom wojskowym Sojuszu Galaktycznego, przełamać ufortyfikowane linie obronne lub zniszczyć strategiczne umocnienia.

W porównaniu do jednostki, od której się wywodzi, myśliwcowi rozbudowano kadłub, zapewniając miejsce do przenoszenia zapasu dziesięciu torped protonowych, które stanowią jego główne uzbrojenie i pozwalają zagrozić lepiej opancerzonym celom. Zwiększono również nieco moc osłon, a równocześnie udało się nie utracić jednego z głównych atutów Predatora, czyli wysokiej prędkości maksymalnej. Utracono wprawdzie nieco ze zwrotności, jednak nadal Neutralizer może się poszczycić ponadprzeciętną wartością tej charakterystyki. Maszyna jest nadal jednoosobowa, co sprawia, że pilot ma dość dużo do roboty, jednak dzięki temu nie trzeba było zbyt mocno zmieniać konstrukcji kokpitu, co pozwoliło na przyspieszenie prac projektowych oraz ułatwia utrzymanie i naprawy myśliwca przez mechaników doświadczonych w utrzymaniu Predatorów.

W przeciwieństwie do ich pierwowzorów, bombowców typu Neutralizer zbudowano względnie niewielką ilość, nie były one bowiem już tak bardzo potrzebne po upadku Sojuszu Galaktycznego. Ich wykorzystanie na szerszą skalę rozpoczęło się ponownie dopiero w momencie wybuchu konfliktu między siłami Sithów a oddziałami lojalnymi Imperatorowi Felowi. Neutralizery bywały wówczas używane między innymi do "zneutralizowania" sił imperialnych podejrzewanych o sprzyjanie obalonemu władcy.

pełna nazwa: Neutralizer-class Bomber producent: Sienar Fleet Systems
polska nazwa: Bombowiec typu Neutralizer w slangu: -
prędkość: 12 wytrzymałość: 120
w atmosferze: 1500 km/h osłony: 40
hipernapęd: 1 zwrotność: 28
uzbrojenie:
  • podwójne średnie działko laserowe o mocy 150
  • 1 wyrzutnia torped protonowych (10 pocisków) o mocy 270
długość: ? m
rozpiętość:
załoga: 1
pasażerowie: -
ładowność: 0.11 t
cena (nowy):
używany:
w użyciu od / do: wojna sithańsko-imperialna
Źródła:
  • Legacy Era Campaign Guide
^ wróć do góry
Reklama: Elitarna Grupa Dyskusyjna budka-z-piwem-pl

<<  wróć na główną ^ wróć do góry