24 lata, 558 opisów statków kosmicznych

Razor

Razor. Autor i źródło obrazka: X-Wing Alliance, LucasArts
Razor
(X-Wing Alliance, LucasArts)
link bezpośredni dodaj do porównywarki

Myśliwiec Razor (Brzytwa) już samą nazwą i wyglądem odwołuje się do najlepszych tradycji pirackich i bandyckich i prawdopodobnie nie dzieje się to przez pomyłkę. Ta oparta na konstrukcji myśliwca R-41 Starchaser, niebezpiecznie zbliżona parametrami do X-winga (a nawet nieco od niego zwrotniejsza) maszyna jest dostępna za odpowiednią cenę na otwartym rynku. Oznacza to, że kupują ją albo ci, których stać na uzyskanie odpowiednich pozwoleń na silnie uzbrojony myśliwiec kosmiczny, albo też ci, którzy potrzebą takich pozwoleń niespecjalnie się przejmują.

Razor to myśliwiec szybki i dobrze uzbrojony, posiadający zarówno działka laserowe, jak i jonowe. W zasadzie jedyne narzekania wobec niego odnoszą się do problemów z niskim poziomem integracji systemów pokładowych - wobec braku miejsca dla drugiego pilota, strzelca czy też możliwości zainstalowania droida astromechanicznego, myśliwiec ten z reguły jest ograniczony do stosowania podczas danego ataku tylko jednego rodzaju broni. Podnoszony bywa też fakt, że jego osłony nie należą do najsilniejszych, ale i tak gdy do informacji o jego bojowym wyposażeniu dodamy fakt możliwości uzbrojenia tej maszyny w pociski rakietowe zaczynamy zastanawiać się, jak to się stało, że władza imperialna zezwoliła nie tyle na sprzedaż tego myśliwca odbiorcom cywilnym, co w ogóle na jego produkcję. Pewne podejrzenia można mieć dopiero wtedy, gdy zauważy się, że poza najbogatszymi korporacjami i rodzinami kupieckimi z maszyn tych podejrzanie często korzysta Czarne Słońce, uzupełniając nimi flotę swoich cięższych i większych myśliwców Supa.

Z Razorami okazję miało ścierać się wielu obrońców konwojów napadniętych przez piratów, a także wielu piratów napadających na korporacyjne konwoje czy stacje kosmiczne. Z maszyn tych korzystała między innymi sprzymierzona z Imperium rodzina Viraxo, w okresie bitwy pod Endorem znajdująca się w stanie sporu ze wspieranymi przez Sojusz Rebeliantów Azzameenami.

pełna nazwa: Razor Starfighter producent: Starypan/SunHui Spaceworks
polska nazwa: myśliwiec typu Razor w slangu: -
prędkość: 8 wytrzymałość: 90
w atmosferze: 1050 km/h osłony: 30
hipernapęd: 2 zwrotność: [28]
uzbrojenie:
  • 2 działka laserowe (sprzężone) o mocy 150
  • 2 działka jonowe o mocy 90
  • 2 wyrzutnie rakiet (po 4 pociski) o mocy 270
długość: ? m
rozpiętość:
załoga: 1
pasażerowie: 1
ładowność: 0.11 t
cena (nowy): 75 000 kr
używany: 45 000 kr
w użyciu od / do: galaktyczna wojna domowa
Źródła:
  • Rebellion Era Campaign Guide
  • X-Wing Alliance
^ wróć do góry
Reklama: Firma Developerska Romek Wesoly Ltd.

<<  wróć na główną ^ wróć do góry