24 lata, 558 opisów statków kosmicznych

Savage Star

Savage Star. Autor i źródło obrazka: Jeff Carlisle, The Jedi Path, Lucasfilm
Savage Star
(Jeff Carlisle, The Jedi Path, Lucasfilm)
link bezpośredni dodaj do porównywarki

Nowe wojny Sithów, podobnie jak wiele konfliktów przed nimi i po nich, znacząco przyspieszyły rozwój technologii broni i uzbrojenia. Dotyczyło to również myśliwców kosmicznych - w rezultacie służące od kilku tysięcy lat maszyny typu Aurek musiały powoli zejść ze sceny, ustępując miejsca nowszym konstrukcjom. Już w czasie wojny pojawiły się bowiem w akcji intensywnie wykorzystywane przez siły Jedi maszyny Kuat Redshift, a gdy te, już po ostatniej bitwie na Ruusan, też zaczęły powoli odchodzić do lamusa, do gry wkroczyły myśliwce Savage Star.

Mimo nieortodoksyjnego kształtu odwróconego klina, Savage Star to w prostej linii kontynuator tradycji myśliwców, w jakich upodobali sobie Jedi - maszyn lekkich, szybkich, zwrotnych i niezbyt silnie opancerzonych. Pojazd jest jednoosobowy, dysponuje niewielką kabiną i miejscem na symboliczny w zasadzie ładunek w rodzaju bagażu osobistego. Uzbrojony jest w działka laserowe i wyposażony dla ochrony w osłony energetyczne produkowane przez Chempat.

Myśliwiec Savage Star nie jest fabrycznie wyposażony w hipernapęd, dostosowano go jednak do korzystania z doczepnego modułu nadświetlnego, podobnie, jak w dużo późniejszych maszynach typu Cloakshape. Tradycyjny napęd zapewniają mu dwa potężne silniki jonowe umieszczone pod skrzydłami.

W pierwszych wiekach po nowych wojnach Sithów na maszynach typu Savage Star latało wielu członków Zakonu Jedi, wśród nich legitymujący się ponad 300 zestrzeleniami wrogich maszyn as Jedi Crix Sunburris.

pełna nazwa: Savage Star Fighter producent: ?
polska nazwa: Myśliwiec Savage Star w slangu: -
prędkość: ? wytrzymałość: ?
w atmosferze: ? km/h osłony: ?
hipernapęd: ? zwrotność: ?
uzbrojenie:
  • podwójne działka laserowe (sprzężone) o mocy ?
długość: ? m
rozpiętość:
załoga: 1
pasażerowie: -
ładowność: ? t
cena (nowy): ? kr
używany: ? kr
w użyciu od / do: Stara Republika (ok 990 BBY) Stara Republika (przed 100 BBY)
Źródła:
  • Jedi Path
^ wróć do góry
Reklama: Twoje Imperium i Twój Wookiend

<<  wróć na główną ^ wróć do góry