24 lata, 558 opisów statków kosmicznych

Far*Reach IV PQR

Far*Reach IV PQR. Autor i źródło obrazka: The Isis Coordinates, West End Games /kolaż/
Far*Reach IV PQR
(The Isis Coordinates, West End Games /kolaż/)
link bezpośredni dodaj do porównywarki

Far*Reach to bardzo popularna linia statków zwiadowczych Loronara, wykorzystywanych przede wszystkim do wytyczania nowych tras nadprzestrzennych oraz odkrywania i wstepnego badania planet (nazwę Far*Reach można przetłumaczyć na "dalekosiężny", a gwiazdkę zinterpretować jako wskazanie na podróże międzygwiezdne). Far*Reach IV PQR jest natomiast w tej serii jednostką najciężej uzbrojoną i najlepiej przystosowaną do stawiania czoła rozmaitym niebezpieczeństwom, jakie mogą czyhać na niezbadanych terytoriach. Z tego względu była ona wariantem cieszącym się dużym powodzeniem w Imperialnym Korpusie Zwiadowczym.

Loronar Far*Reach IV PQR charakteryzuje się dużymi rozmiarami - przebijając nawet imperialny statek zwiadowczy Mesensa - oraz wysoką ładownością. Bez problemu jest w stanie zabrać na pokład zapasy na pół roku dla sześcioosobowej załogi, śmigacz do prowadzenia zwiadu na powierzchni planety, zestaw droidów badawczych oraz praktycznie każde inne wyposażenie, jakie tylko może być potrzebne. Poza wygodnymi kajutami dla zwiadowców (dla dowódcy i pilota na dziobie zaraz za mostkiem, dla pozostałych czterech członków załogi - na rufie w pobliżu maszynowni), ładownią i hangarem, w jego wnętrzu znajduje się też sporych rozmiarów wspólne pomieszczenie rekreacyjne, a także warsztat w którym można dorobić lub przerobić części zapasowe, czy też po prostu zabijać czas majsterkowaniem.

Statek dysponuje czterema działkami laserowymi, które mogą być wykorzystane zarówno do samoobrony, jak i do "agresywnych negocjacji" z nowoodkrytymi prymitywnymi cywilizacjami na badanych planetach. Jednostka nie jest może wyjątkowo silnie opancerzona, charakteryzuje się za to, mimo sporych rozmiarów, dość wysoką zwrotnością i przyzwoita prędkością. Prędkość w nadprzestrzeni nie jest może zachwycająca, ale w tym przypadku ważniejsza jest precyzja nawigacji i wrażliwość czujników masy, na co załogi tej jednostki nigdy się nie skarżyły. Ponieważ wiele skoków podczas misji badawczych wykonywanych jest w dużym stopniu na ślepo, Far*Reach wyposażono w "czarną skrzynkę" - autonomiczny moduł sprzężony z komputerem nawigacyjnym, nagrywający dokładne koordynaty i przebieg wszystkich skoków i pozwalający na odtworzenie całej podróży statku oraz umożlwiiający powrót po własnych śladach nawet w przypadku, gdyby komputer nie był w stanie odnaleźć się w nieznanej okolicy. Skrzynka może też być bez wiekszych problemów wymontowana w przypadku konieczności opuszczenia pojazdu zwiadowczego i pozwala w takiej sytuacji ocalić cenne dane uzyskane podczas podróży.

Komentarz hermeneutyczny Tajemniczy człowiek w kapturze

Każdy, kto w miarę uważnie przyjrzy się wyglądowi (a szczególnie - planom wnętrz) zwiadowczego Far*Reach oraz promu Curich, zauważy zadziwiające podobieństwo... Nie jest ono wyjaśnione w żadnym z oficjalnych źródeł. Nieoficjalnie najbardziej prawdopodobne jest, że tworząc The Isis Coordinates (w 1990 roku) autorzy zdecydowali się na wykorzystanie przy produkcie Loronara planów Curicha przygotowanych wcześniej dla Star Wars Campaign Pack (1988, pozycja ta pojawiła się później jako reprint w 1994 r. w Classic Campaigns).

pełna nazwa: Far*Reach IV PQR Survey Vessel producent: Loronar Corporation
polska nazwa: Statek badawczy Far*Reach IV PQR w slangu: -
prędkość: 6 wytrzymałość: 90
w atmosferze: [950] km/h osłony: 30
hipernapęd: 4 zwrotność: 24
uzbrojenie:
  • 4 działka laserowe o mocy 120
długość: 80 m
rozpiętość:
załoga: 6
pasażerowie: 0
ładowność: 150 t
cena (nowy):
używany:
w użyciu od / do: galaktyczna wojna domowa
Źródła:
  • Isis Coordinates
^ wróć do góry
Reklama: Kneez, Nailz and Fingerz - trzech panów windykatorów

<<  wróć na główną ^ wróć do góry