24 lata, 558 opisów statków kosmicznych

'Mist Hunter'

'Mist Hunter'. Autor i źródło obrazka: Jeff Carlisle, SW Gamer 7, WotC
'Mist Hunter'
(Jeff Carlisle, SW Gamer 7, WotC)
link bezpośredni dodaj do porównywarki

Mist Hunter (Łowca z mgieł) to kilkukrotnie przebudowany myśliwiec Byblos G-1A, osobista jednostka gandyjskiego łowcy nagród - Zuckussa. Ten dość stary statek został podrasowany tak, aby był w stanie nawiązać walkę z niezbyt silnie uzbrojonymi przeciwnikami, ale głównie służył łowcy (oraz współpracującemu z nim droidowi 4-LOM) jako transportowiec i środek do przewozu pojmanych ofiar.

Mist Hunter jest w stanie sprawnie funkcjonować pod kontrolą pojedynczego pilota, choć standardowa załoga myśliwców G-1A to dwie osoby - i dla tylu przygotowane są miejsca do spania umieszczone w środkowej części kadłuba, tuż za kokpitem. W ramach specjalnych modyfikacji przeprowadzonych (dzięki sporej łapówce) na Byblos przerobiono dodatkowo część sporej jak na jednostkę tej klasy ładowni na 8 miniaturowych cel dla więźniów. Ponadto statek został wyposażony w wysokiej mocy silniki repulsorowe produkcji Byblos RepulsorDrive, zapewniające mu dużą prędkość i zwrotność w atmosferze. Myśliwiec został również przezbrojony - otrzymał dwa silne działka laserowe osadzone w głównym płacie nośnym maszyny.

Po bitwie o Hoth, gdy Zuckuss i 4-LOM stali się wspólnikami Sojuszu Rebeliantów, rebelianccy technicy wprowadzili na pokładzie Łowcy szereg dodatkowych ulepszeń. Zdemontowano działka z rufy, w zamian instalując parę laserów szturmowych pod nosem myśliwca. Dodano również ukrytą, wysuwaną z dołu kadłuba wieżyczkę z emiterem promienia ściągającego, pozwalającą na pojmanie mniejszych zdobyczy lub zacumowanie do większych. Miniaturowe cele zaś zaopatrzono w maskowanie utrudniające ich wykrycie i ucywilizowano, przystosowując je do przewożenia nieubezwłasnowolnionych pasażerów - najczęściej oddziału zwiadowców lub komandosów Sojuszu, a później Sił Specjalnych Nowej Republiki.

Komentarz hermeneutyczny Tajemniczy człowiek w kapturze

Pierwsza grafika przedstawiająca ten statek, stworzona na potrzeby karty SW CCG Deciphera, przedstawia go z działkami w przednim z dwóch płatów poziomych. Na potrzeby artykułu w SW Gamerze powstała druga - na tej działka umieszczone są w nosie myśliwca. Ponieważ artykuł opisuje wersję już zmodyfikowaną przez techników rebelianckich, wydaje się jasne, że to w ramach tejże modyfikacji zmieniono miejsce instalacji laserów. Pewne zamieszanie wprowadza tylko fakt, że na umieszczonym obok ilustracji planie wnętrza (sporządonym przez innego twórcę), działka są jednak zamontowane na skrzydle...

pełna nazwa: Mist Hunter: Byblos G-1A Starfighter producent: Byblos Drive Yards
polska nazwa: Mist Hunter: myśliwiec Byblos G-1A w slangu: -
prędkość: ? wytrzymałość: 120
w atmosferze: 1000 km/h osłony: 90
hipernapęd: ? zwrotność: ?
uzbrojenie:
  • 2 szturmowe działka laserowe (sprzężone) o mocy 180
  • 1 emiter promienia ściągającego (wieżyczka) o mocy ?
długość: 15 m
rozpiętość:
załoga: 2
pasażerowie: 8
ładowność: 1 t
cena (nowy):
używany: 307 500 kr
w użyciu od / do: zmierzch Starej Republiki Nowa Republika
Źródła:
  • Gamer 7: Harbingers of Doom
  • Official Starships and Vehicles Collection 8
  • CCG
  • Tales of the Bounty Hunters
^ wróć do góry
Reklama: Elitarna Grupa Dyskusyjna budka-z-piwem-pl

<<  wróć na główną ^ wróć do góry