24 lata, 558 opisów statków kosmicznych

MRX-BR Pacifier

MRX-BR Pacifier. Autor i źródło obrazka: John Paul Lona, GG8: Scouts, WEG
MRX-BR Pacifier
(John Paul Lona, GG8: Scouts, WEG)
link bezpośredni dodaj do porównywarki

MRX-BR Pacifier to swoista hybryda jednostki badawczej i transportowca bojowego, która cieszyła się niezwykłą popularnością wśród członków Imperialnego Korpusu Zwiadowczego od samego jego zarania (czyli od jego przemianowania krótko po proklamacji powstania Imperium Galaktycznego). Konstrukcja tego statku odpowiada z grubsza promowanemu wówczas w Korpusie podejściu do kontaktów z nowo odkrytymi kulturami, który zakładał szybkie przygotowanie ich do przyjęcia władzy Imperium - jeśli nie na drodze negocjacyjnej, to przez pokaz siły lub wręcz siłowe przejęcie rządów.

Pacifier jest więc jednostką silnie uzbrojoną, dysponującą nie tylko komputerowo sterowaną bronią energetyczną, ale i torpedami protonowymi. Pociski te mogą być wykorzystane do ataku na obiekty znajdujące się przed transportowcem, podczas gdy jego burty i rufę chronią działka blasterowe. Pancerza MRX-BR wprawdzie wiele nie ma, ale dysponuje silnymi jak na statek tej wielkości osłonami, dzięki którym może nie obawiać się broni jakiegokolwiek prymitywnego ludu. Statek jest też bardzo szybki, zarówno w przestrzeni kosmicznej, jak i w atmosferze.

Pacifier może być obsługiwany przez jedną lub dwie osoby, ma jednak miejsce na pokładzie dla trzech pasażerów, których można oddelegować do obsługi wyrzutni torped. Na pokładzie mieści się przyzwoita ilość ładunku, w tym zapasów wystarczających na rok samodzielnej podróży. Statek posiada wojskowej klasy hipernapęd, a także systemy wykrywania uważane za najlepsze w klasie: dysponują taką mocą i zasięgiem, że podobno można przy ich użyciu z orbity policzyć liście na wybranym drzewie rosnącym na powierzchni.

Kariera Pacifierów była błyskotliwa, jednak dość krótka. Po nastaniu Nowej Republiki i kolejnym przemianowaniu Korpusu Zwiadowczego oraz wymianie dużej części jego kadry zarządzającej i zmianie profilu działania na bardziej badawczy, Pacifiery przestały do niego pasować. Duża ilość tych maszyn wkrótce trafiła na rynek wtórny, gdzie zainteresowali się nimi rozmaici odbiorcy, często łowcy nagród, łowcy niewolników czy najemnicy.

pełna nazwa: MRX-BR Pacifier combat/contact vessel producent: Sydon Vehicle Works
polska nazwa: Statek bojowo-badawczy MRX-BR Pacifier w slangu:
prędkość: 7 wytrzymałość: 60
w atmosferze: 1200 km/h osłony: 60
hipernapęd: 1 zwrotność: 21
uzbrojenie:
  • 2 wyrzutnie torped protonowych (8 pocisków) o mocy 270
  • 3 działka laserowe o mocy 90
długość: 25 m
rozpiętość:
załoga: 2
pasażerowie: 3
ładowność: 25 t
cena (nowy): 170 000 kr
używany: 100 000 kr
w użyciu od / do: galaktyczna wojna domowa
Źródła:
  • Galaxy Guide 8: Scouts
  • Unknown Regions
^ wróć do góry
Reklama: Elitarna Grupa Dyskusyjna budka-z-piwem-pl

<<  wróć na główną ^ wróć do góry