24 lata, 558 opisów statków kosmicznych

'Oświecony'

'Oświecony'. Autor i źródło obrazka: Sluis Van, Gas Xar
'Oświecony'
(Sluis Van, Gas Xar)
link bezpośredni dodaj do porównywarki

Jeśli ktoś lubi żyć szybko i umierać młodo, to opisywany niniejszym egzemplarz E-winga B powinien przypaść mu do gustu. Oświecony to pojedyncza modyfikacja stworzona przez rycerza Jedi Gasa Xara przy udziale Nara Kaduna, odpowiedzialnego za konstrukcję przemyślnego dopalacza.

Jak można się zorientować na pierwszy rzut oka, maszynę zmodyfikowano przede wszystkim przez wydłużenie jej skrzydeł i zainstalowanie pod nimi dodatkowych dwóch silników jonowych Frei'teka. Wszystkie cztery jednostki napędowe przekalibrowano i sprzężono tak, że przy ich pełnej mocy maszyna jest w stanie osiągnąć prędkość 15, a po uruchomieniu dopalacza na krótko sięgnąć zawrotnego pułapu 25 jednostek. Oczywiście nie pozostaje to bez wpływu na zużycie konstrukcji, a przede wszystkim powoduje, że jest ona niesamowicie paliwożerna. Dlatego przygotowano możliwość zainstalowania na pylonach nadskrzydłowych dodatkowych zbiorników paliwa - lub, w miarę potrzeby, przy lotach na krótszym dystansie, dodatkowego uzbrojenia.

Dla uzyskania maksymalnej prędkości myśliwiec przekazuje do silników niemal całą generowaną na pokładzie energię, stąd osłony i broń energetyczna są w tym trybie praktycznie bezużyteczne. Wykorzystanie pylonów redukuje prędkość E-winga o 3 jednostki, a uruchomienie dopalaczy podczas przenoszenia dodatkowych zbiorników paliwa lub uzbrojenia sam twórca myśliwca określił jako samobójcze, gdyż emisja energii wywołuje gwałtowną niestabilność zarówno paliwa, jak i ładunku bojowego pocisków.

Myśliwiec wyposażony jest w gniazdo na droida astromechanicznego typu R7, podkręcony hipernapęd, ruchome dysze manewrowe oraz wysokiej klasy sprzęt audio. Jego kadłub pomalowano całkowicie na czarno (na ilustracji stan sprzed malowania), a szyby kokpitu przyciemniono zgodnie z najnowszą modą. Technicy ze Sluis Van zastanawiają się również, czy przypadkiem nie ma on obniżonego zawieszenia.

Foreign readers, please note that this is a non-canonical craft (or a non-canonical modification of an official one).

pełna nazwa: 'Oświecony', E-wing 5B producent: Frei'tek Inc., Gas Xar, Nar Kadun
polska nazwa: 'Oświecony', E-wing 5B w slangu: -
prędkość: 15 wytrzymałość: 130
w atmosferze: 1500 km/h osłony: 70
hipernapęd: 1 zwrotność: ?
uzbrojenie:
  • 3 działka laserowe o mocy 180
  • 1 działko jonowe o mocy 180
  • 1 wyrzutnia torped protonowych o mocy 210
  • 2 pylony naskrzydłowe (po 3-4 rakiety, 1 bomba lub 1 zbiornik paliwa na każdym)
długość: 11 m
rozpiętość:
załoga: 1
pasażerowie: -
ładowność: - t
cena (nowy):
używany:
w użyciu od / do: Nowa Republika
Źródła:
  • Dark Empire Sourcebook
  • Gas Xar
^ wróć do góry
Reklama: Proszek Biała Wampa pierze bez namaczania.

<<  wróć na główną ^ wróć do góry