24 lata, 558 opisów statków kosmicznych

Corellian Colonizer

Corellian Colonizer. Autor i źródło obrazka: Jeff Carlisle, The Jedi Path, Lucasfilm
Corellian Colonizer
(Jeff Carlisle, The Jedi Path, Lucasfilm)
link bezpośredni dodaj do porównywarki

Poza główną świątynią oraz siecią mniejszych i większych placówek rozsianych po całej galaktyce, Zakon Jedi za czasów Starej Republiki posiadał też ruchome centra szkoleniowo-eksploracyjno-dyplomatyczne. Część z nich stanowiły niewielkie jednostki przebudowane z reguły z frachtowców, istniał jednak również i typ statków stworzony na specjalne zamówienie - Corellian Colonizer.

Colonizer to mierzący ponad 300 metrów statek-akademia przygotowany do pomieszczenia ponad tysiąca Jedi różnych specjalności i pełniących różne zadania. Na jego pokładach młodzi padawani mogą poznawać Galaktykę, uczyć się szermierki, spotykać z przedstawicielami nieznanych gatunków i kultur. Jednostka wyposażona jest w bogatą bibliotekę, sale do treningu fizycznego i sparingu na miecze świetlne, specjalne pomieszczenia do medytacji, centrum astrograficzne i wszystko inne, co mogłoby być wymagane w tradycyjnej, stacjonarnej akademii.

Ponieważ statek ma świadczyć usługi dla ludności i służyć za jednostkę ratowniczą w przypadku klęsk żywiołowych, dysponuje bogato wyposażonym skrzydłem medycznym. Ponieważ ma pełnić również zadania eksploracyjne, wyposażono go w zestawy czujników i detektorów wszelkiej maści. Ponieważ wreszcie może być wzywany do interwencji w przypadku wojen czy innych konfliktów, dysponuje infrastrukturą pozwalającą na zainstalowanie na jego pokładzie uzbrojenia w postaci dział laserowych oraz jonowych, posiada również hangary dla myśliwców - standardowo Aureków, później również Savage Star.

Statki-praksea podlegały Korpusowi Eksploracyjnemu Zakonu Jedi i większość czasu spędzały na Rubieżach i granicach Nieznanych Terytoriów, dla równowagi jednak często podróżując również pomiędzy Światami Środka. W szczycie swojej chwały Korpus dysponował trzynastoma jednostkami typu Corellian Colonizer, jednak większość z nich nie przetrwała nowych wojen Sithów. Pozostały jedynie trzy: Beneficia, Luminosity i Silikan Stillness. Już w pierwszych dekadach po reformach ruusańskich podjęto prace koncepcyjne nad nową, jeszcze większą ruchomą akademią Jedi, jednak dopiero lilkaset lat później zaistniała ona fizycznie, pod postacią długiego na dwa kilometry Chu'unthora.

pełna nazwa: Corellian Colonizer producent: stocznie koreliańskie
polska nazwa: Corellian Colonizer w slangu: -
prędkość: ? wytrzymałość: ?
w atmosferze: osłony: ?
hipernapęd: ? zwrotność: ?
uzbrojenie:
  • możliwość montażu uzbrojenia strzeleckiego o mocy ?
  • myśliwce
długość: 300 m
rozpiętość:
załoga: 1000
pasażerowie: ?
ładowność: ? t
cena (nowy): ? kr
używany: ? kr
w użyciu od / do: Stara Republika (przed 1000 BBY) Stara Republika
Źródła:
  • Jedi Path
^ wróć do góry
Reklama: Firma Developerska Romek Wesoly Ltd.

<<  wróć na główną ^ wróć do góry