24 lata, 558 opisów statków kosmicznych

Barka kosmiczna W-23 Star Hauler (W-23 Star Hauler Bulk Barge)

Barka kosmiczna W-23 Star Hauler. Autor i źródło obrazka: Star Wars Sourcebook, WEG
Barka kosmiczna W-23 Star Hauler
(Star Wars Sourcebook, WEG)
link bezpośredni dodaj do porównywarki

W-23 to przedstawiciel grupy większych barek transportowych, bezpośrednio spokrewniony z rodziną X-23 tego samego producenta. Jednostka tego typu wyposażona jest w uniwersalne wrota przeładunkowe pozwalające się jej podłączyć do praktycznie każdej stacji orbitalnej czy do dużego frachtowca i może przenieść do 15 tysięcy ton ładunku, czyli trzykrotnie więcej od barki typu X-23, co przekłada się na 1/5 całkowitej pojemności frachtowca typu Action IV. Dzięki temu barka tego typu staje się opłacalna dla firm transportujących duże ilości materiałów z rozproszonych fabryk lub magazynów na miejsca przeznaczenia lub do zebrania towaru celem jego wysyłki poza system. Barki klasy W są też istotnym elementem łańcucha zaopatrzeniowego wielu mocno zurbanizowanych czy zindustrializowanych planet, dostarczając z orbitalnych magazynów na ich powierzchnię praktycznie wszystko, co jest niezbędne do życia.

Załoga takiej jednostki składa się z dwóch pilotów oraz wspierającego ich droida 5 kategorii. W rzadkich przypadkach można skorzystać z tego statku w zastępstwie frachtowca międzygwiezdnego, jest to jednak nieopłacalne, powolne i dość niebezpieczne - zarówno ze względu na nieprzystosowanie W-23 do takich rejsów, jak i zupełną bezbronność w przypadku pojawienia się jakiegokolwiek zagrożenia zewnętrznego.

Komentarz artystyczny Snivviański artysta; Pablo Hidalgo

Obrazek to bezimienna barka kosmiczna ze Star Wars Sourcebook, zidentyfikowana jako barka typu W na podstawie rysunku w Dark Force Rising Sourcebook.

pełna nazwa: Incom W-23 Star Hauler Intra-system Bulk Barge producent: Incom Corporation
polska nazwa: Barka transportowa w slangu: -
prędkość: 3 wytrzymałość: 367
w atmosferze: 750 km/h osłony: 100
hipernapęd: - zwrotność: 4
uzbrojenie: długość: 80 m
rozpiętość:
załoga: 2
pasażerowie: -
ładowność: 15 000 t
cena (nowy): 75 000 kr
używany: ? kr
w użyciu od / do: galaktyczna wojna domowa
Źródła:
  • Thrawn Trilogy Sourcebook
  • Dark Force Rising Sourcebook
^ wróć do góry
Reklama: Elitarna Grupa Dyskusyjna budka-z-piwem-pl

<<  wróć na główną ^ wróć do góry