24 lata, 558 opisów statków kosmicznych

Kihraxz

Kihraxz. Autor i źródło obrazka: Galaxies, Lucasarts
Kihraxz
(Galaxies, Lucasarts)
link bezpośredni dodaj do porównywarki

Kihraxz to szybki myśliwiec produkcji TransGalMeg, zaprojektowany pod kątem przeprowadzania ataków z zaskoczenia oraz możliwości szybkiego wygrywania walki z porównywalnymi maszynami przeciwnika. Stąd poza prędkością dużą wagę przyłożono w tej konstrukcji do zwrotności, nie zapomniano również o w miarę przyzwoitym uzbrojeniu. Postawiono również na łatwość modyfikacji, dzięki czemu maszyna stała się podstawą do wielu interesujących konstrukcji tworzonych indywidualnie czy nawet pseudo-seryjnie, jak na przykład wariant Vaksai, który przez wielu bywa uważany za zupełnie inny typ myśliwca.

Kihraxz nie jest zbyt drogi, a kupić go przy odrobinie zachodu może nawet osoba zupełnie nie kwalifikująca się do tego w rozumieniu urzędników imperialnych, w związku z tym całkiem spora ilość tego typu maszyn trafiła podczas galaktycznej wojny domowej w ręce rozmaitego rodzaju najemników. Kihraxzem szczególnie zainteresowało się Czarne Słońce, które uczyniło z niego swój podstawowy lekki myśliwiec kosmiczny.

Maszyny te często działały w tandemie z również stworzonymi przez TransGalMeg (i równie twórczo nazwanymi) Rihkxyrkami, zapewniając im osłonę myśliwską i odciągając od nich ogień wroga.

pełna nazwa: Kihraxz Light Starfighter producent: TransGalMeg
polska nazwa: Myśliwiec typu Kihraxz w slangu: -
prędkość: 8 wytrzymałość: 90
w atmosferze: 1050 km/h osłony: 20
hipernapęd: - zwrotność: 27
uzbrojenie:
  • 2 lekkie działka blasterowe (sprzężone) o mocy 90
  • 2 wyrzutnie lekkich rakiet o mocy 210
długość: ? m
rozpiętość:
załoga: 1
pasażerowie: -
ładowność: 0.13 t
cena (nowy): 70 000 kr
używany: 45 000 kr
w użyciu od / do: galaktyczna wojna domowa
Źródła:
  • Galaxies
  • Rebellion Era Campaign Guide
^ wróć do góry
Reklama: Tusken Reader

<<  wróć na główną ^ wróć do góry