24 lata, 558 opisów statków kosmicznych

Vaksai

Vaksai. Autor i źródło obrazka: Galaxies, Lucasarts
Vaksai
(Galaxies, Lucasarts)
link bezpośredni dodaj do porównywarki

Myśliwiec typu Vaksai to cięższy, lepiej uzbrojony wariant maszyny typu Kihraxz, przeznaczony dla bardziej wymagających klientów. Główne zmiany w porównaniu z wersją podstawową to wymiana stanowiących jego podstawową broń blasterów na porządne działka laserowe oraz przezbrojenie wyrzutni rakiet w cięższy wariant pocisków. Dość daleko idącą modyfikacją jest również przeniesienie kokpitu z nosa myśliwca do jego centralnej części, co nieco zmieniło wyważenie kadłuba i pozwoliło na jego skrócenie.

Poza tym Vaksai posiada lepiej opancerzony kadłub, nieco wzmocniony generator osłon - na tyle, że przeciwnicy nie będą się z niego już tak bardzo wyśmiewać - oraz poprawioną zwrotność dzięki zwiększeniu ilości silników manewrowych. Wszystko to pociągnęło za sobą konieczność pewnych modyfikacji w konstrukcji kadłuba, aby zainstalować silniejszy generator zapewniający moc wystarczającą do sprawnego zasilania wszystkich systemów tego myśliwca. Idąca za tym zmiana kształtu płatowca pozwoliła też na uzyskanie lepszych osiągów w atmosferze. Dzięki temu myśliwiec ten jest rozsądnym wyborem dla każdego, kto poszukuje maszyny równocześnie szybkiej i dobrze uzbrojonej.

Vaksai jest w zasadzie tak wyżyłowany, że nie zostało w nim wiele możliwości dokonywania dalszych modyfikacji, jednak najbardziej zajadli technicy i tu potrafią wprowadzić jeszcze kilka zmian. Myśliwce te ze względu na swoją dość wysoką cenę nie stały się tak popularne, jak Kihraxz czy Rihkxyrk, jednak znalazły sobie pewną niszę wśród pilotów należących do różnych dziwnych frakcji nie związanych z legalnymi siłami wojskowymi.

pełna nazwa: Vaksai Starfighter producent: TransGalMeg
polska nazwa: Myśliwiec typu Vaksai w slangu: -
prędkość: 8 wytrzymałość: 120
w atmosferze: 1250 km/h osłony: 30
hipernapęd: - zwrotność: [28]
uzbrojenie:
  • 2 udoskonalone średnie działka laserowe (sprzężone) o mocy 150
  • 2 wyrzutnie średnich rakiet o mocy 270
długość: ? m
rozpiętość:
załoga: 1
pasażerowie: -
ładowność: 0.095 t
cena (nowy): 185 000 kr
używany: 115 000 kr
w użyciu od / do: galaktyczna wojna domowa
Źródła:
  • Galaxies
  • Rebellion Era Campaign Guide
^ wróć do góry
Reklama: Needa Gips

<<  wróć na główną ^ wróć do góry