24 lata, 558 opisów statków kosmicznych

Barka desantowa Titan (Titan Dropship)

Barka desantowa Titan. Autor i źródło obrazka: Complete Locations
Barka desantowa Titan
(Complete Locations)
link bezpośredni dodaj do porównywarki

Barka desantowa Y-85 Titan przeznaczona jest do szybkiego przetransportowania na powierzchnię planety szturmowych robotów kroczących AT-AT i AT-ST. Mieści ona po cztery maszyny każdego z tych typów i może wysadzić je na ląd gotowe do natychmiastowej akcji.

Wyładunek robotów odbywa się przez luki w dolnej części kadłuba statku, podczas gdy sama jednostka lewituje nad powierzchnią planety na repulsorach. Najpierw opuszczane są równolegle z pomocą dźwigów cztery AT-AT, a następnie wystawić można AT-ST, przechowywane w obrotowych uchwytach w centralnej części barki. Dzięki temu barka minimalizuje czas spędzony na ziemi, chociaż równocześnie wisząc w powietrzu stanowi cel znacznie łatwiejszy, niż gdyby zastosowano w niej klasyczny sposób dostępu przez rozsuwane wrota dziobowe.

Titan uzbrojony jest w swa podwójne działka laserowe, z których może skorzystać do samoobrony podczas lotu lub do zwalczania celów naziemnych. Doktryna zakłada jednak użycie w tych celach raczej myśliwców i kanonierek, aby nie opóźniać operacji desantowej - zwłaszcza, że Y-85 nie dysponuje szczególną zwrotnością i nie ma co liczyć na sukces w walce kołowej. Znaczącym atutem barki jest natomiast silne opancerzenie, pozwalające jej przetrzymać wrogi ostrzał - czy to z przestrzeni kosmicznej, czy też z powietrza albo z ziemi.

Ze względu na swoje gabaryty i specyficzne proporcje Titany, w przeciwieństwie do barek desantowych typu Warlord, nie mieszczą się w ładowniach Gwiezdnych Niszczycieli typu Imperial i wykorzystywane są tylko przez największe pancerniki: Gwiezdne Niszczyciele typu Executor, Bellator czy Eclipse. Poza tym ich producentem jest Incom, a na firmę tę w Imperium mało kto spoglądał przychylnie od czasów zamieszania z X-wingiem...

pełna nazwa: Y-85 Titan Dropship producent: Incom Corporation
polska nazwa: Barka desantowa Y-85 Titan w slangu: cegła
prędkość: ? wytrzymałość: ?
w atmosferze: ? km/h osłony: ?
hipernapęd: - zwrotność: ?
uzbrojenie:
  • 2 podwójne działka laserowe o mocy ?
długość: ? m
rozpiętość:
załoga: ?
pasażerowie: ?
ładowność: ? t
cena (nowy): ? kr
używany: ? kr
w użyciu od / do: galaktyczna wojna domowa
Źródła:
  • Complete Locations
  • Imperial Handbook
^ wróć do góry
Reklama: Torpeda protonowa Arakyd najlepszym prezentem na Gwiazdkę!

<<  wróć na główną ^ wróć do góry