24 lata, 558 opisów statków kosmicznych

Transportowiec szturmowy Yorik-vec (Yorik-vec Assault Cruiser)

Transportowiec szturmowy Yorik-vec. Autor i źródło obrazka: Anthony Waters, Star Wars Gamer 8, WotC
Transportowiec szturmowy Yorik-vec
(Anthony Waters, Star Wars Gamer 8, WotC)
link bezpośredni dodaj do porównywarki

Yorik-vec to podstawowy transportowiec bojowy Yuuzhan Vongów, wykorzystywany zarówno jako lekka kanonierka, jak i do przewożenia oddziałów komandosów lub niewielkich porcji zaopatrzenia.

Podobnie jak inne jednostki najeźdźców z obcej galaktyki, yorik-vec nie jest skonstruowany, a wyhodowany dzięki unikalnej biotechnologii. Napęd i ochronę przed bronią energetyczną oraz fizyczną zapewnia mu dovin basal - wykorzystując grawitację pobliskich ciał kosmicznych do poruszania statku, a swoją własną - do zakrzywiania przestrzeni i chronienia w ten sposób transportowca przed atakami. Organiczne uzbrojenie yorik-veca składa się z działek wulkanicznych, wystrzeliwujących z dużą prędkością rozgrzane do wysokiej temperatury pociski skalne. Główne, poczwórne działko umieszczone jest w sposób pozwalający mu strzelać w każdym kierunku, natomiast burty chronione są dodatkowo przez jedno działko każda.

Yuuzhańskie kanonierki yorik-vec rozmiarami i nośnością odpowiadają standardowym galaktycznym lekkim frachtowcom w rodzaju YT-1300, są jednak przypisane do sił zbrojnych, co oznacza, że jeśli chodzi o ładunek, to z reguły przewożą albo zaopatrzenie wojskowe (na przykład dla pomniejszych, odległych posterunków), albo oddziały wojowników - czy to w celach czysto transportowych, czy też na przykład do abordażu. Natomiast w zadaniach czysto bojowych wypełniają lukę między myśliwcami a korwetami, czyli klasycznej kanonierki/transportowca szturmowego w rodzaju Delty Dx-9 czy promu szturmowego Gamma.

Komentarz artystyczny Snivviański artysta; Pablo Hidalgo

Tak, grafika jest trochę mało czytelna. To niestety wszystko, co dało się zrobic z niewyraźnym skanem już na wstępie wyjątkowo niewyraźnego obrazka w SW Gamerze.

pełna nazwa: Yorik-vec Assault Cruiser producent: Yuuzhan Vongowie
polska nazwa: Transportowiec szturmowy Yorik-vec w slangu:
prędkość: [6] wytrzymałość: 150
w atmosferze: ? km/h osłony: 60
hipernapęd: 3 zwrotność: ?
uzbrojenie:
  • 1 poczwórne działko wulkaniczne (wieżyczka) o mocy 210
  • 2 podwójne działka wulkaniczne o mocy 180
długość: 30 m
rozpiętość:
załoga: 5 (w tym strzelcy: 3)
pasażerowie: 8
ładowność: 100 t
cena (nowy):
używany:
w użyciu od / do: wojna z Yuuzhan Vongami
Źródła:
  • Gamer 8: I, Yuuzhan Vong
  • Essential Guide to Warfare
^ wróć do góry
Reklama: Needa Gips

<<  wróć na główną ^ wróć do góry