24 lata, 558 opisów statków kosmicznych

Deathraven

Deathraven. Autor i źródło obrazka: John Gallagher, Starships of the Galaxy, WotC
Deathraven
(John Gallagher, Starships of the Galaxy, WotC)
link bezpośredni dodaj do porównywarki

Kiedy ktoś posiada dużo pieniędzy, ambicji i znajomości w odpowiednich kręgach, czasem może stworzyć coś niebywałego. Niejaki Erron Kell, najemnik z rebelianckimi koneksjami, wydawał się mieć tego wszystkiego w bród, wskutek czego stworzył Deathravena - składak o potężnej sile ognia, będący raczej kanonierką niż myśliwcem.

Główna konstrukcja Deathravena to zasadniczo dwa połączone wspólnym kokpitem B-wingi E2, których kilka wraków Kell pozyskał od swoich znajomych w służbach Nowej Republiki. Znajomości w KDY pozwoliły mu stworzyć z tych szczątków spójny i sprawny statek kosmiczny, uzbrojony i opancerzony silniej, niż jego składniki bazowe. Poza pokryciem dodatkowym pancerzem, Deathraven zainstalowane ma potężne generatory osłon, a także cały garnitur uzbrojenia pochodzący od kilku dawców: cztery sprzężone wyrzutnie torped protonowych, cztery działka laserowe, a także osiem (!) działek jonowych.

Podobnie jak w maszynie bazowej, dwuosobowa kabina pilotów może się obracać wokół własnej osi - czy raczej, cały kadłub myśliwca obraca się wokół kabiny, pozwalając na wykonywanie nietypowych uników przy równoczesnym zachowaniu kierunku lotu. Kokpit został dodatkowo powiększony w stosunku do i tak rozbudowanego wariantu wykorzystywanego w B-wingu/E2 i poza pilotem i pasażerem może pomieścić ćwierć tony ładunku. Wprawdzie jednostka ta dysponuje hipernapędem klasy 1 oraz zapasami wystarczającymi na 2 miesiące lotu, ze względu na ciasnotę wnętrza w praktyce nie nadaje się jednak do dłuższych podróży. Właściciel statku zwykł więc na dłuższych trasach nadawać go na bagaż, samemu spędzając ten czas w wygodniejszych warunkach na pokładzie statku pasażerskiego lub towarowego.

Unikalność tej jednostki sprawiła, że nikt nie zastanawiał się specjalnie nad jej słabymi punktami, szczególnie, że spotyka się ją tylko z jej właścicielem, bardzo dobrym pilotem myśliwskim, za sterami, jednak analiza techniczna wskazuje, że przy bardzo niskiej zwrotności mogłaby mieć ona problemy w walce z małymi i zwrotnymi myśliwcami wroga.

Komentarz techniczny Verpiński technik

Statek wygląda mi na dość mocno przepakowany - prawdopodobnie należy do kogoś z drużyny RPG autora podręcznika.

pełna nazwa: Deathraven - B-wing Ugly producent: Slayn & Korpil / Kuat Drive Yards
polska nazwa: Deathraven - składak (B-wing) w slangu: ?
prędkość: [6] wytrzymałość: 150
w atmosferze: [950] km/h osłony: 150
hipernapęd: 1 zwrotność: [20]
uzbrojenie:
  • 4 szturmowe działka laserowe (sprzężone) o mocy 270
  • 8 lekkich działek jonoweych (sprzężonych) o mocy ?
  • 4 wyrzutnie torped protonowych (sprzężone, w sumie 40 pocisków) o mocy 330
długość: 32 m
rozpiętość:
załoga: 1
pasażerowie: 1
ładowność: 0.25 t
cena (nowy): ? kr
używany: 609 000 kr
w użyciu od / do: Nowa Republika (po 4 ABY)
Źródła:
  • Starships of the Galaxy
^ wróć do góry
Reklama: Needa Gips

<<  wróć na główną ^ wróć do góry